izmit kurumsal kimlikkocaeli kurumsalkocaeli kurumsal kimlikkurumsal tasarım ajansıkurumsla kimlik tasarım

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI
Kurumsal kimlik, bir şirketin giydiği takım elbise, işçi elbisesi ve hatta aracının rengidir. Bu kadar önem arz eden Kurumsal Kimlik, şirket tanınırlığı ve prestiji açısından da önem arz eder. En yalın haliyle ele aldığınızda bile, belirli bir konsepte sahip firmaların, Kurumsal Kimlik sahibi olmayan ya da Kurumsal Kimliği zayıf olan firmalara göre daha çok iş yaptığı, reklamlarında daha fazla tanınırlık ve ileriye dönük reklam harcamalarından daha kazançlı oldukları bir gerçektir. Ülkemizde, reklamın desteklenmesi sadece devlet, özel kurum, şirket müşterileriyle değil, aynı zamanda Reklam Ajanslarının da elindedir. İyi bir Reklam Ajansı iyi bir kurumsal kimlik oluşturmak için her detayı önemser. Tasarımını yaptığı firmanın her duygusunu hisseder, hedef kitlesini iyi analiz eder. Ortaya çıkaracağı tasarımlar, şirket – müşteri arasındaki büyük köprüleri belirler. Creatif Reklam Ajansı , bu önemin farkındadır ve böylelikle müşterilerine en iyisini en kaliteli halde sunarak asli görevini yerine getirmiş olur.

Kurumsal kimlik ; kurumsal kimlik, kurumsal kimlik klavuzu, kurumsal tasarım, kurumsal reklam, kurumsal iletişim, kurumsal kimlik tasarımı, kurumsal kimlik örnekleri, kurumsal tasarım hizmetleri başlıklarıyla yer alabilir.

Başlıklar her ne isimle anılırsa anılsın biz işimizi en profesyonel şekilde icra ediyoruz.

 

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI’NIN ÖNEMİ
“Kurum kimliği denilince birçok kişinin aklına gelen ilk şeyler; kuruluşun logosu, kullandığı renkler ve amblemi gibi görsel unsurlar olsa da, bu unsurlar bu kavramı belirlemede ve açıklamada yetersiz kalmaktadır. Oysa kurum kimliği; bu görsel unsurları içine alan kurumsal tasarımın yanı sıra kurumsal davranış, kurumsal iletişim ve kurum felsefesi unsurlarından meydana gelmektedir”(Bozkurt, 2004:111).

Kurum kimliği grafiksel açıdan 3 gruba ayrılır.

• Monolitik kimlik

• Desteklenmiş kimlik

• Markalaştırılmış kimlik

KURUMSAL KİMLİK ;
• Kurumun reklamını yapmak

• Hedef kitleye ulaşmak.

• Kurumun kendisini tanıtmak

• Satışlar için kamuoyunu etkilemek

• Kurum için itibar oluşturmak, sağlam bir imaj yaratmak

• İç ve dış uyumu oluşturabilmek

• Finansal kurumları ve yatırımcıları etkilemek

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + 11 =

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.