dergi tasarımgebze dergigebze dergi tasarımıgebze kataloggebze katalog tasarımıizmit dergiizmit dergi tasarımizmit katalogizmit katalog tasarımkatalog tasarımkocaeli dergikocaeli dergi tasarımkocaeli katalogkocaeli katalog tasarımsakarya dergisakarya dergi tasarımısakarya katalogsakarya katalog tasarımı

katalog ve dergi tasaırm hizmetleri

KATALOG VE DERGİ TASARIM

Ürün, hizmet ve tanıtım da basılı yayınların belki en önemlisi, şirketler için katalogtur. İyi tasarlanmış kataloglar, şirket sunumu açısından, hedef kitlenin sürekli göz önünde bulunduracağı bir esastır. İçeriğin zengin sunulması, şirket ile ürünü özdeşleştirmesi, ürün ile hedef kitle arasındaki sempatiyi arttıracak temaların tasarlanması ile kataloglar, görevlerini yerine getirmiş olacaktır. Katalog tasarımındaki en önemli ayrıntılardan biri olan katalog renkleri, baskı öncesi ve baskı sonrası değerlerinin eşitliğiyle de önem arz etmektedir.

Katalogların tasarımları yapılmadan önce hazırlanan story board ile olası hataların önüne geçmekte önemlidir. Crea.Tif Reklam ajansı iyi planlanmış içeriği ve müşteri – hedef kitle ilişkisini her zaman aklında tutarak yol alır. Böylelikle kazancınızın artması yönünde bir reklam ajansının asli görevini yerine getirmiş olur.

Ayrıca CreaTif Reklam Ajansı olarak, katalog ve dergi tasarımları için ürün ya da hizmet fotoğraf çekimlerinizi de yapmaktayız.

Dergi tasarımları, modern, mizampajı iyi ayarlanmış, sektörünü ya da içeriğini iyi lanse eden, içeriğindeki dökümanları okuyucusuna sıkmadan net bir dille ifade eden yapıya sahip olmalıdır.

Genel itibariyle, dergilerin ve katalogların tasarımları birbirine karıştırılan unsurlardır. Temelde ikisini farklı kılan özellik kataloglar kendi başlarına bir ürün ya da hizmet odaklı, dergiler ise sektör, içerik, medyatik ve tiraj içeriğine sahip içeriklerden oluşur.

Firma kataloglarında çalışmaların ya da ürün kataloğu hazırlanırken, ajanslar / tasarımcılar, dergi tasarımına benzeyen şekillerde bir mizanpaj oluşturması da aslında bu yüzdendir, yani kataloğu bir medyatik duruş niteliğinde dikkat çekici tasarlamaktadırlar. Oysaki farklı kulvarların bireyi olan dergi ve kataloglar, kendilerine özgü kurallar çerçevesinde hayat bulmalıdır.

Çalışmalarımızda ürettiğimiz katalogların ve dergilerin genel amaç ve hedefleri ;

 • Ürün / hizmet duyurusu
  Bilgilendirme / açıklama
  İlan / haber duyuruları
  Farklılık / farkındalık
  Bütünlük olgusu
  Güven
  Rekabetçilik
  Samimiyet

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.